Řadové domy - Bratislava
Řadové domy 2 v Bratislavě
Tato studie byla vytvořena jako příklad zahušťování městské zástavby. Jednotlivé domy naplno využívají potenciál svého půdorysu a na minimální šířce (5,0m pro jeden trakt) poskytují pohodlné bydlení pro mladé rodiny. Užitná plocha jedné jednotky sestávající ze dvou traktů je přibližně 130m2. Střídáním 2 typů traktů se vytvořil zajímavý rytmus v řadové zástavbě. Vyposúvaním hmot vznikla jednak možnost soukromí na terasách a na druhé straně zajímavé předzahrádky střídané státím pro auta, které jsou zapuštěny do terénu. Překrytí parkovacího stání je zajištěno přirozeně hmotou objektu nad ním. Použitím jednoduchých linií v kombinaci betonu s bílou a šedou omítkou i vyposúvanými podlažími se vytváří příjemný kontrast mezi jednotlivými objekty. Půdorys industriální působícího bytu je rozdělen na 4 výškové úrovně - garáž, hlavní obytná část, dětský pokoj s koupelnou, ložnice s vlastní koupelnou a zvýšených spaní pro dětský pokoj. Stejně je na denní a noční část rozdělen i dvoupatrový bílý trakt řadového domu. Takový koncept poskytuje příjemný kompromis mezi bydlením v bytovém domě a bydlením v samostatně stojícím domě.
Typ projektu: Architektonická studie     Design: DJS Architecture     Projekt: 07/2020     Realizace: -     Lokalita: Bratislava, Slovensko
Rádi byste se dozvěděli více informací? Napište nám na Facebooku nebo nám pošlete email na adresu uvedenou níže, případně nám zavolejte na uvedené telefonní číslo.
DJS Architecture s.r.o., email: office@djsarchitecture.cz, tel.:  +420 607 699 977