Vyberte si projekt domu na základě jeho vzhledu. Pro rychlejší vyhledání vhodného domu využijte tlačítka na zobrazení domů podle počtu obytných pokojů. Do obytných pokojů se počítá obývací pokoj, všechny ložnice, pracovny nebo pokoje. Pokud máte zájem, můžete si vybrat dům i na základě jeho půdorysu.
Projekty na míru Rádi Vám navhrneme projekt na míru Podívejte se na naše návrhy
Jak si vybrat správný projekt rodinného domu?
Jaké pocity chcete zažívat z Vašeho domu? Co musí mít Váš nový dům, co Vám teď chybí? Máte zájem o bungalov nebo o patrový dům? Toto jsou možná otázky, které si kladete při výběru projektu Vašeho nového domůa. V současnosti je na trhu obrovská nabídka projektů rodinných domů, proto je důležité vědět jak si vybrat projekt domu, který bude co nejvíce vyhovovat vašim potřebám.
V článku jak si vybrat správný projekt rodinného domu jsme pro vás připravili seznam otázek, na které je třeba odpovědět si ještě před samotným výběrem jednotlivých projektů domů.
Katalógový projekt domu nebo projekt na míru?
Jen velmi malé procento nových rodinných domů je přímo navržených architektem. Většina lidí si koupí katalogový projekt rodinného domu, nebo v případě složitější situace svěří svůj projekt stavebnímu inženýrovi, který navrhne spíše technickou stránku projektu jako vzhled stavby.
Nejcennějším přínosem architekta pro projekty domů je však jeho kreativita. I když máte dobře vyvinutý cit pro estetiku, zkušený architekt může přinést zajímavé nápady o kterých jste nikdy neuvažovali. Takový kreativní vstup do návrhu může změnit Váš dům z čistě funkčního na opravdu výjimečný. Na místě je však otázka, zda není návrh rodinného domu architektem zbytečný luxus?
Pokud najdete katalogový rodinný dům, který splňuje téměř všechny vaše požadavky, odměnou Vám bude nižší cena za projekt (obvykle ušetříte kolem 60 000 Kč oproti individuálnímu projektu) jakož i ušetřený čas potřebný na vypracování projektu domu "na míru" (obvykle 2 až 3 měsíce ). V takovém případě nemá smysl zamýšlet se nad projektem na míru. Pokud však takový dům nenajdete, případně máte zájem o jedinečný rodinný dům, obraťte se na nás. Rádi Vám pomůžeme s návrhem Vašeho domu na míru!
Kdy bude projekt hotov a kolik stojí změny v projektu?
Obvyklá doba dodávky pro jednotlivé projekty domů je do 10 pracovních dnů ode dne obdržení 30% zálohy z celkové ceny projektu. Pokud si v projektech domů objednáte změny, tato lhůta může být prodloužena v závislosti na jejich rozsahu a složitosti. Orientační ceny individuálních změn v projektu najdete v našem ceníku doplňkových služeb
Jakou formou mi přijde projekt?
Projekty domů obvykle zasíláme poštou na vámi zvolenou adresu (poštovné a balné je již zahrnuto v ceně projektu). Pokud však máte zájem a čas, můžete si přijít vyzvednout Váš projekt domu osobně do naší kanceláře. Adresu naší kanceláře, otevírací hodiny jakož i další kontaktní informace najdete v sekci kontakt.
Kolikrát mohu použít jeden projekt?
Všechny projekty rodinných domů jsou vázány na konkrétní parcelní číslo, takže projekt domu je možné použít pouze na stavbu jednoho rodinného domu.
Co všechno obsahují projekty domů od nás?
Všechny naše projekty rodinných domů jsou vypracovány nejen pro účely vydání stavebního povolení ale i v detailu pro realizaci stavby a obsahují následující součásti:
1. Projekt stavební části - průvodní zpráva, souhrnná technická zpráva, výkresy v měřítku 1:50 - základy, všechny půdorysy, řez, krov, všechny pohledy, detaily, výpisy podlah, oken, dveří, zdiva, střešní krytiny a výkaz výměr a materiálů.
2. Projekt statiky - technická zpráva, statický výpočet, výkresy skladby stropů, výkresy výztuže a tvaru stropních desek, věnců, překladů a schodišť a výkaz materiálu.
3. Projekt vytápění - technická zpráva, výpočet spotřeby energie na vytápění, výkresy rozvodů ústředního topení, schéma zapojení kotle, umístění, dimenze vytápěcích těles a výkaz materiálu. Projekt vytápění je vypracován pro plynový nebo elektrický zdroj vytápění (klient si může zvolit alternativu v rámci ceny projektu).
4. Projekt zdravotechniky - technická zpráva, výkresy vnitřního vodovodu, domovní kanalizace, domovního plynovodu a výkaz materiálu. 5. Projekt elektroinstalací - technická zpráva, rozvody zásuvkové, světelné a motorické elektroinstalace, slaboproudé rozvody, schéma rozvaděče, výkres hromosvodu a výkaz materiálu.
6. Projekt požární ochrany - technická zpráva, případně výkres odstupových vzdáleností v měřítku 1: 100
Proč nazýváme projekty domů písmenem a číselným kódem?
Projekty rodinných domů pro lepší přehlednost nazýváme následovně: písmeno v názvu domu představuje jeho základní půdorysný tvar I, L nebo O a číslo v názvu představuje přibližnou plochu všech místností v domě. Pokud je před číslem v názvu "2-", znamená to, že se jedná o dvoupodlažní rodinný dům, v ostatních případech se jedná o projekty bungalovů. Díky takovému pojmenování jednotlivých domů víte už přímo z jejich názvu nejdůležitější informace jako jsou tvar, velikost a počet podlaží.
Co všechno budu potřebovat ke stavebnímu povolení?
Rádi byste se dozvěděli více informací? Napište nám na Facebooku nebo nám pošlete email na adresu uvedenou níže, případně nám zavolejte na uvedené telefonní číslo.