Projekty domů - Titulní obrázek 1
Projekty domů do tvaru L
Vyberte si projekt domu na základě jeho vzhledu. Pro rychlejší vyhledání vhodného domu využijte tlačítka na zobrazení domů podle počtu obytných pokojů. Do obytných pokojů se počítá obývací pokoj, všechny ložnice, pracovny nebo pokoje. Pokud máte zájem, můžete si vybrat dům i na základě jeho půdorysu.
zobrazuje se vše
4-pokojové domy
Projekty rodinných domů - projekt domu L110
Projekt domu L110
4-pokojový - 114m2
šířka 12,8m, délka 13,7m
Projekty rodinných domů - projekt domu L118
Projekt domu L118
4-pokojový - 118m2
šířka 14,6m, délka 14,4m
Projekty rodinných domů - projekt domu L135
Projekt domu L135
5-pokojový / 4+g - 137m2
šířka 13,3m, délka 16,90m
Projekty rodinných domů - projekt domu L105
Projekt domu L105
4-pokojový - 103m2
šířka 10,95m, délka 15,30m
Projekty rodinných domů - projekt domu L115
Projekt domu L115
4-pokojový - 117m2
šířka 15,3m, délka 14,05m
Projekty rodinných domů - projekt domu L11OG
Projekt domu L110G
4-pokojový - 147m2
šířka 16,8m, délka 13,7m
3-pokojové domy
Projekty rodinných domů - projekt domu L75
Projekt domu L75
3-pokojový - 76m2
šířka 9,1m, délka 11,9m
Projekty rodinných domů - projekt domu L90
Projekt domu L90
3-pokojový - 87m2
šířka 11,0m, délka 12,2m
5-pokojové domy
Projekty rodinných domů - projekt domu L120
Projekt domu L120
5-pokojový - 120m2
šířka13,0m, délka 14,15m
Projekty rodinných domů - projekt domu L2-145
Projekt domu L2-145
5-pokojový - 145m2
šířka 10,05m, délka 11,6m
2-pokojové domy
Projekty rodinných domů - projekt domu L50
Projekt domu L50
2-pokojový - 52m2
šířka 7,7m, délka 11,15m
Projekty domů na míru
Projekty na míru
Rádi Vám navhrneme projekt na míru
Podívejte se na naše návrhy
Jaké výhody mají domy do tvaru L?

Poskytují soukromí


Díky tvaru domu do L vytvoříte na svém pozemku potřebné soukromí. Jeho tvar vás totiž chrání před zvědavýma očima sousedů či kolemjdoucích. Do skrytého venkovního prostoru můžete například umístit terasu či odpočinkový koutek pro celou rodinu. Využít jej můžete také na bazén.

Dostatek denního světla


Správným dispozičním řešením domu do tvaru L a orientací na světové strany získáte v interiéru více světla. Denní světlo místnosti nejen zútulní, ale ušetříte také na výdajích za topení či elektřinu. V oblastech se silným větrem nabízí dům do tvaru L závětří. Díky tomu vytváří příjemné odpočinkové místo také v chladnějších ročních obdobích.

Dostatek prostoru pro celou rodinu


Domy do tvaru L díky svému půdorysu poskytují bohatý prostor pro všechny členy domácnosti. Získáte tak místo nejen pro sebe, ale také pro své volnočasové aktivity či pracovnu.

Zvolit můžete také patrový dům do tvaru L, se kterým ušetříte místo na pozemku, ale zároveň nepřijdete o pohodlí. Zastavěná plocha totiž bude menší, ale užitná splní všechny vaše požadavky. Patrové domy jsou proto vhodnou volbou pro menší parcely.

Pokud máte dostatečně velký pozemek, klidně vyberte 4pokojové projekty rodinných domů do tvaru L. Například bungalov L135 nabízíme, buď s garáží a 4 pokoji, nebo ve variantě s 5 pokoji. Rodinné domy do tvaru L vám navíc umožní rozdělit interiér na denní a noční část.

Možnost výběru tvaru střechy


Kromě klasické sedlové střechy máte na výběr také bungalov s plochou střechou. Vhodný je v tomto případě například projekt L115, kde je volba ploché, nebo klasické valbové střechy zcela na vás. Rovná střecha dodá vašemu domu moderní vzhled.

Možnost přizpůsobení na různé typy pozemků
Projekty domů do tvaru L se hodí nejen na velké, ale i menší pozemky. Vyjímat se budou také na menším rohovém pozemku. Stačí, když si zvolíte vhodný projekt. Při výběru si však dejte pozor na odstupové vzdálenosti od hranic pozemku nebo sousedních domů.

Odstupové vzdálenosti
Nejen u domu do tvaru L, ale také při jakékoli stavbě musíte respektovat omezení vyplývající z obecně závazných právních předpisů. Rovněž se musíte řídit územním plánem obce nebo zóny, pokud jsou pro vaši lokalitu zpracovány.

Odstupové vzdálenosti blíže určuje vyhláška č. 501/2006 Sb. Proto si při výběru projektu domu do tvaru L předem zjistěte, zda je vhodný pro váš typ pozemku. Jste totiž povinni dodržovat minimální vzdálenost 7 metrů od sousedního domu, pokud stavby mezi sebou vytvářejí volný prostor.

Zároveň vzdálenost rodinných domů od společných hranic pozemků nesmí být menší než 2 metry. Rovněž přední strana budovy, ve které se nacházejí obytné místnosti, musí být od okraje chodníku nebo silnice vzdálena minimálně 3 metry. Pokud jste zjistili, že se vám na pozemek nevejde dům tvaru L, vyberte si z našich dalších projektů domů bungalov a najděte ten nejvhodnější.
Proč si vybrat projekt domů do tvaru L od DJS Architecture?

Projekty splňují energetickou třídu A0


Všechny nově navržené rodinné domy musí k žádosti o stavební povolení doložit projektové energetické hodnocení budovy. Slouží totiž jako podklad pro posouzení, zda stavba splňuje současné platné předpisy. Díky tomu projde vaše stavba energetickou certifikací během kolaudace.

Možnost výběru materiálu


Přestože jsou stěny v našich projektech domů do tvaru L navrženy z pórobetonových tvárnic, během výstavby je můžeme zaměnit za cihlové zdivo.

Možnost úpravy půdorysu


Vybrali jste si projekt domu, ale zjistili jste, že vám něco nevyhovuje? Máte-li zájem o úpravu půdorysu, neváhejte nás kontaktovat. Uděláme vše proto, abyste bydleli ve svém vysněném domě. Orientační změny cen najdete v našem ceníku doplňkových služeb.

Další projekty za zvýhodněné ceny


V katalogových projektech se nenacházejí projekty osazení domu ani napojení na inženýrské sítě (projekty přípojek). Každý stavební pozemek je totiž individuální a tyto projekty se tak vytvářejí každému klientovi přesně na míru. Pokud si však projekt osazení domu nebo přípojek objednáte současně s projektem domu, získáte je za zvýhodněnou cenu.
Rádi byste se dozvěděli více informací? Napište nám na Facebooku nebo nám pošlete email na adresu uvedenou níže, případně nám zavolejte na uvedené telefonní číslo.
DJS Architecture s.r.o., email: office@djsarchitecture.cz, tel.:  +420 607 699 977